„TRIBOTESTING”
Warsztaty Tribologiczne
Radom ul. Pułaskiego 6/10
Instytut Technologii Eksploatacji.
Program: pdf: 90 697 B lub doc: 68 608 B

PROGRAM
ROZPOCZĘCIE - godz. 1000
1000÷1020: Powitanie i referat

  • „Rozwój infrastruktury badawczej w ITeE-PIB. Prezentacja najważniejszych programów realizowanych w Instytucie” Prof. dr hab. inż. Marian SZCZEREK; prezentacja:
    1020÷1120: Nowe urządzenia/systemy opracowywane w ramach Programu Strategicznego
  • „Metody i urządzenie nowej generacji do badania właściwości środków smarowych” - dr inż. Witold PIEKOSZEWSKI; prezentacja: pdf: 2 587 734 B
  • „Urządzenie do badania przekładni zębatych walcowych” - dr inż. Waldemar TUSZYŃSKI; prezentacja: pdf: 3 146 816 B
  • „Urządzenie do łącznego wyznaczania odporności na zuźycie ścierne i kruche pękanie nowoczesnych materiałów” - mgr inż. Jan WULCZYŃSKI: pdf: 5 267 444 B
  • „System oceny twardych cienkich powłok przeciwzużyciowych i przeciwtarciowych przeznaczonych na smarowane, wysokoobciążone elementy węzłów tarcia” - dr inż. Remigiusz MICHALCZEWSKI, prof. dr hab. inż. Marian SZCZEREK: pdf: 10 676 607 B
    1120÷1140: Dyskusja przy kawie
    1140÷1210: Nowe urządzenia opracowywane w ramach innych projektów rozwojowych
  • „Urządzenie do badania przekładni zębatych stożkowych” - dr inż. Waldemar TUSZYŃSKI: pdf: 319 075 B
  • „Urządzenie do badania materiałów na łożyska foliowe do wirników mikroturbin energetycznych” - dr inż. Witold PIEKOSZEWSKI, mgr inż. Jan WULCZYŃSKI: pdf: 1 231 236 B
    1210÷1230: Aparatura nabywana w ramach Programu Inwestycyjnego
  • „Mikroskop AFM do zastosowań w zawansowanych technologiach w przemyśle oraz dydaktyce szkół wyższych” - mgr inż. Anna Majcher: pdf: 617 359 B
  • „Nowa aparatura testowa i analityczna do zastosowań tribologicznych i tribochemicznych” - dr inż. Magdalena TRZOS: pdf: 623 924 B
    1230÷1245: Dyskusja przy kawie
    1245÷1430: Prezentacja i demonstracja aparatury do badań tribologicznych
  • Prezentacja/demonstracja opracowanych w ITeE-PIB, standardowych i unikatowych urządzeń do tribologicznych badań środków smarowych (w tym ekologicznych), zaawansowanych materiałów konstrukcyjnych, powłok przeciwzużyciowych i przeciwtarciowych, materiałów do zastosowań specjalnych, biomateriałów.
  • Prezentacja aparatury analitycznej, w tym mikroskopu interferometrycznego, SEM, EDS, AFM, STM, GD-OES.
    1430÷1530: Zakończenie Warsztatów, obiad

    Dokumentacja Fotograficzna Przebiegu Warsztatów,

    zawiera i ukazuje wszystkie (128) otrzymane z ITeE-PIB fotografie, chronologicznie ułożone na niniejszej stronie. Pliki źródłowe mają łączną wielkość 539,8 MB (~4 MB/plik). W tej postaci całą stronę mogliby oglądać nieliczni; Dlatego strona zawiera ikony tych fotografii o łącznej wielkości 2,4 MB (~20 kB na plik), co nie powinno tworzyć bariery dostępu.
    By wiersze mogły się dostosować do właściwości przeglądarki, standaryzowano wysokość ikony i odległości między ikonami - strona dopasowywuje się do właściwości ekranu.
    Pliki zdjęć można pobrać z przeglądanej strony na serwerze tak tribologia.eu jak i tribologia.org. Dla zrównoważenia systemu, pliki zdjęć zawarto na serwerze tribologia.eu, co może sprawdzić każdy.

    Teoretycznie można byłoby "standaryzować" też szerokość, czyli pójść na całość lub jak kto woli "full wypas" - otrzymano by regularną strukturę ikon strony na każdym ekranie. Powstrzymała mnie przed tym refleksja: Czy wszystkie osoby przywitałyby się ze mną? Strona ta w pierwszej kolejności skierowana jest do uczestników i ew. gości IEeE-PIB.

    Wybrana metoda prezentacji wynika z dużej różnorodności odbioru informacji. Przykładowo technologii mobilnej WAP do np. xml. Oglądanie na ekranie: telefonu komórkowego lub/i po podłączeniu do telewizora np. 42"; monitorze o niskiej i wysokiej rozdzielczości. Ukazany chronologiczny układ na niniejszej stronie opowiada o przebiegu spotkania gdzie odrębnymi rozdziałami są zdjęcia o wysokiej rozdzielczości dostępne w nowym ekranie po kliknięciu ikony.
    Dopasowanie chronologicznego opisu warsztatów z zamieszczonym wyżej programem wymaga uzgodnień; Co będzie możliwe po powrocie z wakacji.
    Następny próg dla organizatorów i PTT stanowi opracowanie video i video spotów o tych warsztatach. Mniejszy problem stanowi ich zamieszczenie w sieci.
    Działanie to pozwoliłoby dopracować procedury upublicznienia tej dokumentacji video, jak i porzednich - byłyby kolejnym etapem pracy.